Kalėdos Laikinojoje sostinėje

#Ar_žinojai, kad Laikinojoje sostinėje pokylių laikotarpis prasidėdavo Kalėdų antrą dieną ir trukdavo NET iki Užgavėnių? Daugybė susibūrimų privačiose erdvėse, teatre ir restoranuose.
Pokylių sezonas pasižymėjo ne tik balių skaičiumi. Vyko ir daug spektaklių. Laikinosios sostinės visuomenė ypač mėgo baletą ir operą, kuriuose dalyvaudavo lietuvių ir užsienio šalių artistai. Mūsų solistų balsai ir sceninė vaidyba vakariečių vertinti kaip itin aukšto lygio.
Restoranuose „Metropolis“ ir „Versalis“ vykdavo šventiniai susibūrimai, karnavalai. Kaune ilgai nebuvo salės, į kurią galėtų susirinkti beveik tūkstantis svečių ir užtektų vietos šokiams. Tai išsprendė 1937 m. Karininkų Ramovės atidarymas. Į ją persikėlė didžiausi metų pokyliai. Baliai, kurie sutraukdavo daugiausia žmonių – Naujųjų metų sutiktuvės, Vasario 16-osios ir Spaudos pokyliai. Į juos atvykdavo Vyriausybės nariai, valdininkai, diplomatai, kariškiai, meno ir kultūros atstovai bei prezidentas Antanas Smetona.
Pokyliuose šokiams vadovaudavo specialus žmogus. Dažniausiai šokiai prasidėdavo nuo suktinio, vėliau skambėdavo fokstrotas, angliškas valsas, tango. Neetiška buvo šokti iki suprakaitavimo. Neturintieji klausos ar nemokantys šokti šios pramogos atsisakydavo. Moterys ar merginos be palydos į pobūvius nevaikščiodavo – tai buvo nepriimtina.

Apie tai kalbame ekskursijoje  Kalėdos tarpukario Kaune.

Ekskursijų datos skelbiamos mūsų FB profilyje:

https://www.facebook.com/EkskursijosKaune.Paragaukistorijos.lt

Nuotrauka: Diplomatinis korpusas sutinka Naujuosius metus Kaune, 1939 01 01
Fot. M. Smečechauskas, NČDM nuotr.

Nuotraukų galerija