Tarpukario inteligentija. Svečiuose pas pulkininką D. Grabį

Auditorija

Suaugusiems

Amžiaus grupė

Pasirinkti

Tipas

Ekskursija-viešnagė

Vieta

Panemunė (Kauno miesto dalis)

Pradžia

Prie vilos „Grabytė“ vartelių (Gailutės g. 19, Kaunas)

Pabaiga

Viloje „Grabytė“ (Gailutės g. 19, Kaunas)

Judėjimo būdas

Pėsčiomis lauke, Pastate

Trukmė

Apie 2 val.

Atstumas

1,5 km

Kalba

Lietuvių

Metų laikas

Visais metų laikais

Trumpai apie ekskursiją

Ekskursijos Kaune su patyrusiais profesionaliais gidais. Aplankykit istorinius ir kultūrinius objektus. Rezervuokit savo ekskursiją po Kauną šiandien – https://www.paragaukistorijos.lt/ekskursijos/.

Viešnagė „Tarpukario inteligentija. Svečiuose pas pulkininką D. Grabį”

Tai – ne ekskursija. Tai – viešnagė pas tarpukariu Panemunėje gyvenusį pulkininką Domininką Grabį ir jo šeimą.

Laikinosios sostinės turtingų vilų kurorte bei karininkų gyvenamajame rajone Panemunėje tarpukariu su savo šeima laimę kūrė ir karo inžinierius, pulkininkas Domininkas Grabys. Jis buvo pirmas ir paskutinis Linkaičių ginklų dirbtuvių viršininkas, 1933 m. apdovanotas DLK Gedimino 3-iojo laipsnio ordinu ir Lietuvos Nepriklausomybės 10-mečio jubiliejiniu medaliu.

D. Grabys buvo garsus valstybės ir visuomenės veikėjas. Šiandien, praėjus beveik šimtmečiui, siekdami pagerbti savo prosenelio D. Grabio atminimą, provaikaičiai atvėrė savo namų duris ir mums. Vila močiutės garbei pavadinta „Grabytės“ vardu. Šiandien vila „Grabytė” – viena prabangiausių Art Deco vilų Kaune.

Jūsų laukia 40 min pasivaikščiojimas po Panemunę ir jauki viešnagė viloje „Grabytė“. Čia, gurkšnodami arbatą ir ragaudami sviestinių pagal šių namų receptą iškeptų sausainių bei geriausio krupniko, išgirsite istorijų apie Nepriklausomos Lietuvos inteligentiją ir jos gyvenimus. Prisiliesime ne tik prie autentiškų, išsaugotų Grabių šeimos daiktų, bet ir ir širdį veriančių istorijų.

 

Nuotraukų šaltinis – čia

ir https://www.facebook.com/EkskursijosKauneSuDiana

Kaina

Teirautis dėl užsakymo