Ką pamatyti Kaune? Ką aplankyti Kaune? Kauno modernizmo architektūra kviečia pažinti Laikinosios sostinės laikotarpį ekskursijos Kaune metu. Patyrę https://www.paragaukistorijos.lt/ gidai laukia Jūsų.

Lietuvos modernizmo perlu vadinamas KTU Cheminės technologijos fakulteto A korpusas pripažintas vienu iš 10 išskirtiniausių architektūros objektų visame pasaulyje.

ĮDOMŪS FAKTAI:

  • Krašto apsaugos ministerijos Ginklavimo valdybos Tyrimų laboratoriją 1933 m. suprojektavo architektas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis.
  • Tiesioginis Tyrimų laboratorijos uždavinys buvo aprūpinti chemijos, mechanikos, fizikos ir kitais tyrimais Ginklavimo Valdybą ir kitas Krašto apsaugos ministerijos įstaigas.
  • Tarpukariu iškilęs pastatas buvo inovatyviausias pastatas Baltijos šalyse.
  • ‎‎Laboratorijos statyba kainavo kaip dabartinė Žalgirio arena. Nors paties pastato statybos kaina anuomet nebuvo išskirtinė, bet bendra projekto vertė su visa moksline įranga (kuri atkeliavo iš Prancūzijos, Vokietijos ir Čekoslovakijos) pavertė jį vienu brangiausių tarpukario Lietuvoje atsiradusių objektų.
  • ‎‎Pavojingiems cheminiams bandymams buvo įrengtos žalvariu kaustytos traukos spintos.
  • Patiems pavojingiausiems – speciali darbo vieta lauke ant stogo, kur nebuvo sąlygų kauptis pavojingoms dujoms.
  • Daugybės ant stogo esančių kaminų paskirtis buvo pavieniui išskirstyti iš skirtingų laboratorijų garuojančias medžiagas, kurios, patekusios į vieną kanalą, būtų galėjusios sukelti sprogimą. Šių utilitarių įrenginių dizainas yra vienas išskirtiniausių pastato estetinių elementų.

Informacija: http://www.autc.lt

Modernizmo architektūros temą paliečiame šiose ekskursijose:

https://www.paragaukistorijos.lt/ekskursija/laikinos-sostines-fenomenas2/

https://www.paragaukistorijos.lt/ekskursija/tarpukario-virtuve/

Nuotraukų galerija