2024 m. liepos 6 d. vakare finaliniu koncertu „Kad giria žaliuotų“ pasibaigė visų širdis sujungusi šimtmečio Lietuvos Dainų šventė 2024.
Tai buvo didžiausias kultūros renginys, sutelkęs geriausias Lietuvos kultūros žmonių pajėgas. Šios Dainų šventės proga į mūsų tautinį paveldą pažvelgta naujai, su didžiule pagarba ir orumu.

Keletas ryškesnių faktų:
– Per savaitę įvyko 14 šventės renginių.

– Kauno Dainų slėnyje įvyko šventės atidarymas, kur buvo beveik 4000 atlikėjų – choristų ir šokėjų. Jie atliko Dainų šventės istoriją ir dabartį sujungiančius kūrinius.

– Ansamblių vakare “Gyvybės medis” – viename ryškiausių šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės programos renginių – keturias stichijas įkūnijo 4 tūkstančiai atlikėjų: choras, liaudies instrumentų orkestras ir liaudies šokių grupė.

– Šokių dienoje “Amžių tiltais” buvo net 9000 šokėjų!

– Dainų dienoje „Kad giria žaliuotų“ dalyvavo 378 chorai, 11.905 choristai iš Lietuvos ir viso pasaulio!

– Iš viso Šimtmečio Dainų šventėje dalyvavo beveik 40 tūkstančių žmonių!!! Žinoma, dalyvaujančių žmonių gausa buvo žavinga, tiesiog neapsakomas energijos pliūpsnis. O svarbiausia, kad dalyvių veidai spinduliavo džiaugsmą, stiprią dvasios galybę, vienybę ir pasididžiavimą savo prigimtimi. Šioje stiprybėje – mūsų ateitis!

 

 

Daugiau apie Dainų šventę skaitykite https://dainusvente.lt/

 

Ačiū gausiai Lietuvos dainų šventės kūrybinei grupei!!! Tai buvo neapsakomai gražu ir jautru!

Priminimui: 2008 m. Dainų ir šokių šventės Baltijos valstybėse įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Tradicija tapusios Lietuvos dainų šventės neturi atitikmenų visame pasaulyje.

 

 

Ekskursijos Kaune su patyrusiais profesionaliais gidais. Aplankyk istorinius ir kultūrinius objektus. Rezervuok savo ekskursiją po Kauną šiandien – https://www.paragaukistorijos.lt/ekskursijos/.

 

Nuotraukų galerija